Podkroví

Postup samotné montáže

Podkrovní konstrukce slouží především jako příjemně klimatické prostředí a zároveň zajišťují tepelnou izolaci podkroví. Největší výhodou je rychlá výstavba a nízká hmotnost sádrokartonu. Podkrovní podkonstrukce je provedena pomoci kovových profilů či dřevěných latí. Opláštění tvoří sádrokartonové desky Rigips RB. Pokud požadujeme vyšší požární ochranu, použijeme protipožární desky Rigips RF. Máme-li v podkroví zvýšenou vlhkost vzduchu, můžeme použít impregnované sádrokartonové desky Rigips RBI.


Podkroví

Podkroví

Materiály z minerálních vláken se používají k tepelné izolaci. Vkládají se do samotné nosné konstrukce. Vzhledem k požadovanému tepelnému odporu je nutné zvolit správnou tloušťku tepelné izolace. Minimální tloušťka izolace se doporučuje 160 mm. Chceme-li zamezit kondenzaci vodních par, je potřeba zabudovat na vnitřní stranu konstrukce parozábranu.


Podkroví

Konstrukce

CD profily se nebo latě se upevňují kolmo na krokve. Krokve mohou být u CD profilů od sebe vzdáleny maximálně 1 m. Vzdálenost samotných profilů je přípustná maximálně do 50 centimetrů. Chceme-li použít profily z kovu, připojíme je pomocí speciálních upevňovacích prvků.


Podkroví

Opláštění

Sádrokartonové stavební desky se k samotné konstrukci připevňují pomocí speciálních šroubů s maximální přípustnou roztrečí 170 mm. Při provádění opláštění musíme zachovat převazování spár.

Provádíme:

  Sádrokartonové systémy
  Minerální a akustické podhledy
  Půdní vestavby
  Protipožární příčky
  Klenby
  Zateplování fasád
  Demoliční a vyklízecí práce
  Venkovní dlažby (zámkové, betonové)

Náhodné Foto

Náhodné Foto